Пораз Радничког у Финској

Пропуштена је прва меч лопта. Кошаркаши крагујевачког Радничког претрпели су трећи пораз у Еврокупу ове сезоне, пошто су у гостима изгубили од финског Бисонса 75:73 (21:14, 21:17, 14:20, 19:22). Наредни ривал је екипа Спартака из Санкт Петербурга.

Кошаркаши Радничког пропустили су прву прилику да обезбеде даљи пласман у Еврокупу. Наредну прилику имаже у Санкт Петербургу против домаћег Спартака. У првом мечу ове две екипе у грагујевцу Раднички је славио са 97:80.

Сјајну партију у пораженом тиму пружио је Муфатау Јару са 27 поена и 18 скокова, уз укупни индекс корисности од 43. Марко Мариновић и Душан Млађан постигли су по 13 поена. Бисонс је предводио Џон Вилијамсон са 28 поена.

Раднички је лоше отворио утакмицу, на полувремену је имао 11 поена заостатка, а много боље заиграо је у наставку. Успели су изабраници Мирослава Николића да изједначе резултат пола минута пре краја, међутим, екипа Бизонса постигла је одлучујуће поене из слободних бацања.

Раднички сада има учинак од четири победе и три пораза и налази се на другом месту. Исти учинак, али нешто слабију кош разлику има Паниониос, док је Бешикташ први са пет тријумфа. Бисонсу је ово била трећа победа.