Пораз који даје наду

Кошаркаши крагујевачког Радничког изгубили су у Атини од екипе домаћег Паниониоса са 77:72 (12:15, 16:10, 16:23, 33:24), у првом колу Х групе Еврокупа. Наредни ривал је фински Бизонс Лоима, 23. октобра у Крагујевцу. Резултати првог кола Еврокупа.

Изабраници тренера Мирослава Николића поразом су дебитовали на евро-сцени у занимљивој и узбудљивој утакмици, посебно у завршници. Наша екипа била на прагу великог тријумфа, међутим, екипа се није снашла у пенал завршници и Грци су стигли до тријумфа.

Раднички је већи део сусрета играо добро. Крагујевчани си прву четвртину окончали у своју корист, међутим, Паниониос је у другом периоду успео да надигра крагујевчане и дође до предности од 28:25, са којом су отишли на
полувреме.

На крају треће четвртине Раднички је имао плус четири поена, али је у последњој деоници посустао, немајући решења за Ерика Меколума, који је квалитетни тим Паниониса водио до тријумфа са 27 поена. Домаћа екипа боље се снашла у завршници меча и пенал завршницом дошла до прве победе у Еврокупу.

Поред Меколума истакао се Урош Дувњак са 16, док су у екипи српског представника најефикаснији били Душан Млађан са 16 и Муфтау Јару са 14 поена.

Наредну утакмицу Раднички игра 23. октобра, када дочекује екипу финског представника Бизонс Лоима.