Величанствена победа Звезде

Црвена звезда савладала Раднички 88:51, у дербију трећег кола Јадранске лиге. Ипак, од дербија је остала само фантастична игра црвено-белих, Раднички "почишћен" из Пионира. Најефикаснији у Звезди Марјановић и Шилб са по 17 поена.

Кошаркаши Црвене звезде вечерас су у хали Пионир убедљиво савладали Раднички из Крагујевца са 88:51 (22:11, 22:10, 20:10, 24:20) у дерби утакмици трећег кола Јадранске лиге.

Изабраницима Дејана Радоњића то је била друга победа у регионалном такмичењу, а Раднички је забележио први пораз.

Звезда је силовито почела утакмицу и већ после неколико минута видело се да Раднички неће имати никакву шансу да победи.

Чврста игра у одбрани, офанзивни скок и добра организација напада донели су домаћину велику предност у првом полувремену.

У наставку су играчи Звезде могли да дозволе себи да атрактивним потезима више пута подигну на ноге публику која је дошла на овосезонску "премијеру" у Пиониру.

Игра гостију из Крагујевца вечерас није имала "ни главну, ни реп", а кошаркаши Радничког чак 30 пута су покушали да погоде "тројку", што им је пошло за руком само три пута.

Најефикаснији у Звезди били су Бобан Марјановић и Чарлс Џенкинс са по 17 поена. Код гостију најбољи је био Монра Јару са 11 поена.