Сити силовит, Фулам сигуран

Фудбалери Манчестер ситија победили су Сандерленд са 3:0 у 31. колу енглеске Премијер лиге и тако се попели на треће место табеле.

Сити има три бода мање од другог Арсенала и бод више од Челсија, али оба лондонска клуба имају меч мање.

У другој данашњој утакмици, Фулам је код куће победио Блекпул са 3:0 и избио на 10. место табеле.

Манчестер је овом победом оживео наде да ће моћи да заврши на месту које води у Лигу шампиона. Сити сада има шест бодова више од петопласираног Тотенхема у борби за четврто место, које води у елитно клупско такмичење. Сити је повео голом Адама Џонсона, а најбољи стрелац Карлос Тевес искористио је пенал, за вођство од 2:0 у првом полувремену. Давид Силва, Патрик Вијера и Јаја Туре постигли су по гол у периоду од 10 минута у другом полувремену.

Фулам је славио захваљујући повратнику Бобију Замори, који се вратио у тим након седам месеци, због повреда ноге и чланка. Енглески репрезентативац постигао је два гола, док је трећи дело Диксона Етухуа.