Челси разбио Сити

Фудбалери Челсија савладали су у Лондону екипу Манчестер ситија са 2:0 у последњој утакмици 30. кола првенства Енглеске. Ливерпул бољи од Сендерленда.

Први погодак на стадиону Стамфорд Бриџ постигао је штопер Давид Луиз, после корнера у 79. минуту. Коначан резултат поставио је Бразилац Рамиреш у судијској надокнади времена.

Бранислав Ивановић одиграо је целу утакмицу за Челси, а његов колега из репрезентације Александар Коларов био је стандардан у постави Манчестер ситија.

Ово је и прва победа тренера Челсија Карла Анчелотија над земљаком и колегом из Ситија, Робертом Манчинијем.

Фудбалери Ливерпула победили су Сандерленд са 2:0. Први погодак на мечу постигао је Дирк Кајт из пенала у 34. минуту након прекршаја Џона Менсе над Џејом Сперингом. Менса је за тај фаул добио жути картон, а у 82. минуту је због друге јавне опомене зарадио искључење.

Други гол је постигао Луис Суарез у 77. минуту после доброг продора по десној страни.