Шалке наствља да посрће

Фудбалери Бајера победили су у Леверкузену гостујући Шалке са 2:0 у утакмици 27. кола првенства Немачек и смањили заостатак за водећом Борусијом Дортмунд на седам бодова.

Тим из Леверкузена повео је у 19. минуту поготком Ерена Дердијука. а коначан резултат поставио је Кристофер Мецелдер аутоголом у 27. минуту.

Упркос овом поразу, екипа Шалкеа остала је на 10. месту на табели.

На клупи тима из Гелзенкирхена дебитовао је нови тренер Ралф Рангник, који је недавно заменио Феликса Магата.

У преосталој утакмици 27. кола Штутгарт и Волфсбург су играли нерешено 1:1 (0:1). Гости, које је поново преузео трофејни тренер Феликс Магат, водили су од 40. минута голом Графитеа, а до злата вредног бода у борби за опстанак Штутгарт је дошао у надокнадном времену, када је мрежу затресао Нидермајер.