Звезда нерешено са Бурсом

Црвена звезда одиграла нерешено (2:2) у пријатељском мечу са Бурсом. Стрелци Короман и Трифуновић за "црвено-беле", а Бахадир и Батаља за турског шампиона. Играли Миловановић и Тошић.

Фудбалери Црвене звезде играли су вечерас нерешено с турском Бурсом (2:2), у пријатељској утакмици у аустријском Глајсдорфу код Граца.

Звезда је пораз избегла захваљујући Милошу Трифуновићу, који је други гол за српског вицешампиона постигао у 90. минуту после акције Марка Вешовића и Николе Микића.

Трифуновић је на терен ушао у 79. минуту, пошто је јутрос играо у победи другог тима Звезде над словеначким нижеразредним клубом Вержеијем (4:1). На том мечу двадесетпетогодишњи Трифуновић био је двоструки стрелац.

Први гол за Звезду постигао је већ у 2. минуту меча повратник у екипу из Љутице Богдана Огњен Короман.

Тугај Бахадир је у 15. минуту изједначио на 1:1, да би у 55. Пабло Мартин Батаља преокренуо резултат у корист Бурсе, за коју је играо и некадашњи српски репрезетнативац Иван Ергић.

Тренер Звезде Ратко Достанић меч са Бурсом искористио је да на терену испроба 19 играча, међу којима су били и још један повратник у редове "црвено-белих" Дејан Миловановић, као и ново појачање Душко Тошић, такође некадашњи репрезентативац.