Венецуела боља од Мексика за пласман у четвртфинале Купа Америке

Фудбалска репрезентација Венецуеле обезбедила је пласман у четврфинале Купа Америке, пошто је у Калифорнији победила селекцију Мексика резултатом 1:0 у мечу другог кола групе Б.

Венецуела је стигла до важне победе, а стрелац јединог гола на утакмици био је Саломон Рондон у 57. минуту.

У другом мечу другог кола групе Б, селекција Еквадора је у Невади савладала Јамајку резултатом 3:1. Еквадор је повео аутоголом Кејсија Палмера у 13, Кендри Паез је дуплирао предност у 45+4. минуту. Мајкл Антонио је у 54. минуту погодио за 2:1. Коначан резултат поставио је Алан Минда у 90+1. минуту.

Венецуела се после два кола налази на првом месту са шест бодова и обезбедила је четвртфинале, у последњем колу игра против Јамајке која нема шансе за даљи пласман.

Еквадор и Мексико имају по три бода, њихов сусрет у последњем колу одлучиће исход групе. Еквадор има бољу гол-разлику па је у предности.