Уругвај освојио бронзу на Купу Америке, Суарез исписао историју

У утакмици за треће место на Купу Америке фудбалери Уругваја надиграли су селекцију Канаде у пенал серији са 4:3 после нерешених 2:2 током 120 минута игре. Играч одлуке у тиму Уругваја био је Луис Суарез који је постао најстарији стрелац икада на Копа Америка са 37 година, пет месеци и 20 дана.

Тим Уругваја је одлично почео меч и повео већ у осмом минуту игре голом Бетанкура али су канађани одлично узвратили већ у 22 минуту.

Прво је за изједначење постигао голом Коне да би већ у следећем нападу Пелистери постигао и други гол али је он поништен јер је после прегледа ВАР снимака установљено да је био у офсајду.

Настављен је равноправан дуел и на полувреме се отишло са нерешеним резултатом 1:1. На старту другог полувремена у игру је ушао Луис Суарез који ће постати кључни играч за победу Уругваја и освајање бронзане медаље.

У врло равноправној игри, са шансама на обе стране, у 80. минуту игре Канађани голом Џонатана Дејвида долазе дп вођства од  2:1 које успевају да одрже све до судијске надокнаде времена.

Када се учинило да ће славити победу у другом минуту судијске надокнаде један од најбољих стрелаца 21. века Луис Суарес постиже гол за изједначење на 2:2.

Овим поготком Суарез је изборио продужетак, али постао и најстарији стрелац икада на Копа Америка са 37 година, пет месеци и 20 дана.

У продужецима голова није било и одлука је пала после серије са једанаест метара. Серхио Рочет је зауставио ударац Исмаела Конеа а Алфонсо Дејвис је погодио пречку, па су Уругвајци однели победу јер су сва четворица њихових извођача пенала била прецизна, а последњи пенал погодио је управо Луис Суарез.