Колумбија боља од Уругваја за пласман у финале Купа Америке, Суарез покушао да угризе противника

Фудбалска репрезентација Колумбије пласирала се у финале Купа Америке. Колумбијци су били бољи у Шарлоту од селекције Уругваја резултатом 1:0.

Колумбија боља од Уругваја за пласман у финале Купа Америке, Суарез покушао да угризе противника Колумбија боља од Уругваја за пласман у финале Купа Америке, Суарез покушао да угризе противника

Једини гол на утакмици постигао је Џеферсон Лерма у 39. минуту.

Селекција Колумбије је меч завршила са играчем мање, пошто је у последњем минуту првог полувремена искључен Данијел Муњоз. Амерички медији наводе да је по завршетку меча на терену дошло до инцидената у којима су учествовали фудбалери обе селекције.

Уругвајски нападач Луис Суарез сукобио се са колумбијским фудбалерима, а у једном тренутку покушао је да уједе противничког играча. Поједини уругвајски фудбалери су се потом на трибинама сукобили са колумбијским навијачима.

Локални медији преносе да је један навијач Колумбије ударио у главу фудбалера Уругваја Дарвина Нуњеса. Масовна туча на трибинама је трајала неколико минута, а већи инцидент је спречила полиција.

Селекција Уругваја ће у ноћи између суботе и недеље у Шарлоту играти за треће место против репрезентације Канаде.

У финалу Купа Америке у ноћи између недеље и понедељка састаће се Аргентина и Колумбија.