Јувентус миналним резултатом савладао Милан

Фудбалери Јувентуса савладали су на гостовању екипу Милана 1:0 у деветом колу Серије А.

Јувентус је убележио шести тријумф у досадашњем делу италијанске Серије А, док је Милан уписао други пораз.

Прво полувреме је било уједначено и завршено је без голова. Међутим, у 40. минуту игре, фудбалер Милана Малик Тјау је добио директан црвени картон, јер је као последњи играч у одбрани повукао за дрес Мозеа Кена.

Тренер Милана Стефано Пјоли је због играча мање био приморан да ротира формацију, те је из игре извео Кристијана Пулишића, једног од најбољих играча домаћих.

На почетку другог полувреме интензитет спорадичних напада на обе стране је настављен, с тим што је Јувентус био опаснији.

Непажњу дефанзиваца Милана искористио је Мануел Локатели у 63. минуту. Са нешто мање од 30 метара удаљености савладао је голама Антонија Мирантеа. Везном играчу Јувентуса помогао је Раде Крунић који је с намером да заустави шут, уствари пореметио правац лопте.

До краја меча Јувентус је преко Душана Влаховића имао прилику да дође до другог гола, али српски нападач није био довољно концентрисан у 92. минуту након шута Камбијаса и лоше одбране голмана Милана који је потом исправио грешку.

Српски репрезентативац Филип Костић играо је до 55. минута, а Душан Влаховић је тада заиграо за Јувентус.

У редовима Милана, Раде Крунић и Лука Јовић су ушли у игру у 60. минуту.

Милан у следећем колу гостује код екипе Наполија, док Јувентус дочекује Верону.