Звезда сломила отпор Митровчана, Чукарички и Напредак у четвртфиналу Купа Србије

Фудбалери Црвене звезде победили су као гости Раднички у Сремској Митровици са 3:1 и пласирали се у четвртфинале Купа Србије. Чукарички савладао Металац са 2:0. Напредак бољи од Спартака - 1:0.

Још један фудбалски празник имали су љубитељи фудбала у Сремској Митровици, а Црвена звезда је после преокрета дошла до победе над Радничким од 3:1.

Члан Прве лиге Србије у претходној рунди елиминисао је из Купа екипу Партизана, а и против Звезде је екипа коју са клупе предводи Дарко Тешовић дошла до предности.

Мијаиловић је играо руком у свом казненом простору, а судија Илић показао на белу тачку. Сигуран је био Крста Ђорђевић и домаћин је повео у 38. минуту.

Ипак, Раднички није успео да сачува предност до полувремена, пошто је Мирко Иванић, уз помоћ Катаија у 43. минуту изједначио на 1:1.

У наставку је Звезда оправдала улогу фаворита и преко Ракоњца и Кангве дошла до сигурног тријумфа и пласмана у четвртфинале Купа Србије.

Касније у току дана биће одиграна преостала два меча осмине финала Купа Србије, а састају се: Металац – Чукарички (17) и Спартак – Напредак (19).

Чукарички победио Металац

Фудбалери Чукаричког победили су у Горњем Милановцу екипу Металца са 2:0 (1:0) и пласирали се у четвртфинале Купа Србије.

Чукарички је до првог гола стигао у 21. минуту преко Михајла Спасојевића, док је други гол постигао Лука Аџић у 62. минуту из пенала.

Напредак бољи од Спартака у Суботици

Фудбалери Напретка победили су Спартак у Суботици 1:0 (1:0) и пласирали се у четвртфинале Купа Србије.

Једини гол на мечу постигао је Марко Сарић у 38. минуту.

Пласман у четвртфинале Купа Србије раније су изборили ТСЦ, Радник, Раднички Ниш, Нови Пазар и Војводина.