Бајернова мећава одувала Унион Берлин

Бајен Минхен је на свом терену савладао Унион Берлин 3:0 (3:0) у дербију 22. кола Бундеслиге.

Судар најдонинатнијег клубав у Немачкој и најпријатнијег изненађења текуће сезоне био је зачињен снегом који је нарочито обилно падао на старту утакмице, отежавши услове за игру.

Мотивисани играчи Бајерна показали су разлику у индивидауалном и тимском квалитету за једном полувреме.

Центаршут Кингслија Комана је Ерик максим Чупо-Мотинг прецизним шутем у 31. минуту главом претворио у гол.

Томас Милер је у 40. минуту сјајним пасом на средини терена, док се градио за лопту, проиграо Комана, који је контранапад завршио поготком.

Нова асистенција Милера уследила је у судијској надокнади првог полувремена, стрелац за 3:0 био је Џамал Мусијала.

Пораз од Борусије Менхенгладбах у претходном колу забринуо је навијаче Бајерна да би и Унион Берлин могао да нанесе штету, али је меч по њих најмирније окончан.

Бајерн и Борусија Дортмунд изједначени су на врху табеле са 46 бодова. Унион Берлин је иза њих са 43 бода. У наредном колу Бајерн гостује Штутгарту, а Унион Берлин дочекује Келн.Резултати 22. кола: