Борусија победом над Хофенхајмом до првог места у Бундеслиги, Лајпциг бољи од Ајхнтрахта

Борусија из Дортмунда тријумфовала је на гостовању против Хофенхајма минималним резултатом 1:0 у оквиру 22. кола Бундеслиге. Фудбалери Лајпцига били су бољи на свом терену од Ајнтрахта из Франкфурта 2:1.

Борусија Дортмунд је успела да тријумфом дође до првог места на табели након 22 одиграна кола у Бундеслиги, међутим имају и утакмицу више од Бајерн Минхена.

Фудбалери Борусије успели су да упишу седми узастопни тријумф у Бундеслиги, а укупно једанаести у свим такмичењима од почетка године.

Сјајну форму фудбалери "црно-жутог" тима су показали и на гостовању у Хофенхајму. Наиме, савладали су истоимени клуб 1:0.

Једини гол за фудбалере Борусије постигао је Јулијан Брант у 43. минуту игре, на асистенцију Марка Ројса.

У наредном колу Борусија дочекује Лајпциг, док Хофенхајм гостује код Мајнца.

Лајпциг сигуран против Ајнтрахта

Фудбалери Лајпцига на свом терену савладали су екипу Ајнтрахта са 2:1. Брзо вођство домаћој екипи донео је Тимо Вернер, већ у шестом минуту игре.

У финишу првог полувремена Емил Форсберг је дуплирао предност Лајпција, постигао је гол у 40. минуту на асистенцију Тима Вернера.

Ђиблир Соу је атрактивним поготком у 61. минуту постигао једини гол за Ајнтрахт, а уједно и последњи на утакмици.

Соу је, наиме примио лопту у противничком шеснаестерцу и волеј ударцем је захватио, голман Ајнтрахта Џенис Бласвих је само одгледао лопту како улази у гол.

Ајнтрахт у следећем колу гостује Волфзбургу, док Лајпциг игра против Борусије.