Валенсија лако и убедљиво победила Осасуну

Фудбалери Валенсије победили су на свом терену Осасуну са 4:1 у 36. колу шпанске Примере.

Утакмица није имала такмичарски значај, пошто је од раније било познато да је Валенсија обезбедила опстанак, док је Осасуна испала у другу лигу.

Валенсија је у првом полувремену головима Езекијела Гараја у 22. и 45. минуту стигла до два гола предности, да би питање победника у другом делу меча решили Симоне Заза у 70. и Родриго у 75. минуту.

Коначан резултат поставио је Мигел Олавиде у 92. минуту.

Валенсији је ово прва победа после три узастопна пораза и сада са 43 бода заузима 12 место, док је Осасуна последња, 20. са 19.

У првом данашњем мечу, Алавес је са 1:0 савладао Атлетик Билбао. Једини гол на мечу постигао је Ернандез у 53. минуту.

Алавес је остао на десетом месту и има 51 бод, док Билбаоима 62 и заузима шесту позицију.

Фудбалери Еспањола победили су у гостима Депортиво са 2:1.Баптистао је начео домаћина у 14. минуту, а Морено је повисио у 29. Депортиво је смањио преко Андонеа у 47. минуту, али није имао снаге да дође макар до ремија.

Депортиво има 32 бода и налази се на 16. позицији, док је Еспањол девети са 53 бода.

У последњем данашњем мечу, Малага је лако савладала Селту на домаћем терену са 3:0.

Онтиверос је у 26. минуту донео предност домаћину, а Ресио је са беле тачке посвисио у 56.

Коначан резултат поставио је Рамирез у другом минуту судијске надокнаде.

Малага је овом победу преузела 11. место управо од Селте - Малага сада има 45 бодова, један више од екипе из Вига.