Миха прославио јубилеј, Љајић одличан

Фудбалери Торина убедљиво су на свом терену победили Каљари са 5:1 у Серији А, уз још једну одличну партију и гол Адема Љајића. Наполи и Лацио играли без победника - 1:1.

Љајић је поново погодио са ивице казненог простора у 11. минуту, а у стрелце су се уписали још Андреа Белоти у 2. и 59, Марко Бенаси у 38. и Данијеле Басели у 51. на асистенцију бившег фудбалера Партизана.

Једини погодак за госте је дело Федерика Мелкијорија у финишу првог полувремена.

Тренер Торина Синиша Михајловић прославио је свој 200. меч као тренер у Серији А, док је Љајић (играо до 70. минута) уписао пети гол у последњих пет утакмица.

Торино се овим тријумфом прикључио горњем дому табеле, "бикови" су седми са 16 бодова.

У другом мечу дана, Наполи и Лацио одиграли су без победника - 1:1.

Домаћи су повели голом Хамшика у 52. минуту, да би само 120 секунди касније коначан резултат поставио Кејта.

Сергеј Милинковић-Савић и Душан Баста одиграли су цео меч за госте, док је неколико минута у финишу меча добио и Филип Ђорђевић.

Лацио је задржао четврто место на табели са 22 бода, док је Наполи одмах иза са 21 освојеним бодом.