Лацио бољи од Интера, Милан једва до бода са Фросинонеом

У дербију 36. кола италијанске Серије А, фудбалери Лација савладали су Интер у Риму са 2:0. Фудбалери Милана још једном су разочарали, пошто су на Сан Сиру тек у финишу изборили реми против Фросинонеа (3:3).

Голове за екипу из престонице Италије су постигли легендарни Мирослав Клосе у осмом минуту, и Антонио Кандрева шест минута пре краја меча.

Домаћину је, додуше пред крај меча, помогао Џејсон Муриљо, који је због два жута картона у размаку од два минута, завршио меч у 83. минуту.

Лацио је овом победом доспео до осме позиције и има 51 бод, док је Интер четврти са 64.

Фудбалери Милана још једном су разочарали, пошто су на Сан Сиру тек у финишу изборили реми против Фросинонеа (3:3).

Милан је два пута губио два гола разлике, али је поготком Жеремија Менеза из пенала у последњим минутима стигао до бода.

На тај начин нови тренер Кристијан Броки ни из трећег пута није успео да дође до победе, после ремија са Карпијем и пораза од Вероне.

Испред "росонера" сада је Сасуоло, који је на свом терену савладао Верону минималним резултатом, док је Палермо остварио важна три бода у борби за опстанак после победе над Сампдоријом.

Сицилијанци су и даље у зони која води у Серију Б, али са истим бројем бодова као Карпи.
У утакмици између Емполија и Болоње није било голова.

Резултати:
Милан - Фросиноне 3:3 (Бака 50, Антонели 74, Менез 90. пенал - Паганини 2, Крагл 44, Дионизи 54)
Емполи - Болоња 0:0
Палермо - Сампдорија 2:0 (Васкез 17, Ђилардино 85)
Сасуоло - Верона 1:0 (Пелегрини 58)
Одиграно: Јувентус - Карпи 2:0, Кјево - Фиорентина 0:0, Удинезе - Торино 1:5.
Табела: Јувентус 88 бодова, Наполи 73, Рома 71, Интер 64, Фиорентина 60, Сасуоло 55, Милан 53...