Читај ми!

Мануел Нојер се повукао из репрезентације Немачке

Голман Бајерна Мануел Нојер саопштио да је завршио каријеру у фудбалској репрезентацији Немачке. Прославњени капитен тима, након 15 година колико је био неприкосновени број један репрезентације Немачке, одлучио је да оконча репрезентативну каријеру.

Нојер (38) се на друштвеним мрежама опростио од националног тима.

"Овај дан је морао да дође у неком тренутку. Данас се завршава моја каријера у немачкој репрезентацији. Ко ме познаје зна да ова одлука није била лака. Имао сам доста успона и падова са репрезентацијом. Врхунац је победа против Аргентине на стадиону 'Маракана' када смо постали прваци света", изјавио је Нојер у видео снимку, који је објавио на Инстаграму.

Он је навео да је поносан што је бранио за селекцију Немачке.

"Био сам седам година капитен, а онда сам се повредио. Круна моје каријере је повратак на терен на Европском првенству на домаћем терену", додао је Нојер.

Он је за национални тим дебитовао у јуну 2009. године на утакмици против Уједињених Арапских Емирата.

За репрезентацију Немачке бранио је на 124 меча. Са националним тимом освојио је Светско првенство 2014. године у Бразилу.

Мануел Нојер има уговор са Бајерном до краја јуна 2025, односно до краја сезоне која почиње овог викенда.

недеља, 30. март 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом