Победа спаса за Њукасл, навијачи Арсенала терају Венгера

Фудбалери Вест Хема дошли су на корак од пласмана у Лигу Европа, пошто су у гостима победили Вест Бромвич Албион са 3:0, док је с друге стране Њукасл све ближи опстанку у Премијер лиги након победе од 1:0 против Кристал Паласа у утакмицама 36. кола.

Вест Хем је у самом финишу првенства у све бољој форми, а то је потврдила и данашња победа од 3:0 против ВБА.

Голове у тријумфу екипе Славена Билића постигли су Шеику Кујате у 34. минуту, Марк Нобл у судијској надокнади времена првог полувремена и 79. минуту.

Вест Хем после 35 утакмица заузима пето место са 59 бодова, колико има и шестопласирани Манчестер јунајтед, али уз утакмицу мање, док је ВБА 13. са 41.

Њукасл је и у трећој узастопној утакмици дошао до бодова, овај пут сва три, веома битна у борби за опастанак.

Једини гол за екипу Рафаела Бенитеса постигао је Андрос Таусенд у 58. минуту.

Њукасл заузима 17. место са 33 бода, једним више, али и утакмицом више од првог пратиоца - Сандерленда који је данас на гостовању одиграо нерешено 1:1 са Стоуком.

Евертон је на свом терену победио Борнмут са 2:1, док је Вотфорд после преокрета са 3:2 савладао Астон Вилу, која је још раније елиминисана у Чемпионшип.

У последњем мечу суботњег програма, Арсенал је на свом терену савладао екипу Норича са 1:0. Стрелац јединог гола био је Велбек у 59. минуту.

Арсен Венгер је данас по 750. пут водио Арсенал са клупе, али тај јубилеј су му покварили поједини навијачи Арсенала који су носили транспаренте: "Време је за промену" и "Венгер аут".