Бајерн славио у Штутгарту

Фудбалери Бајерн Минхена направили су нови корак ка одбрани титуле у Бундеслиги, пошто су као гости са 3:1 победили Штутгарт.

Бајерн пет кола пре каја има 75 бодова, осам више од Борусије Дортмунд, која има утакмицу мање.

Грегор Нидермајер постигао је аутогол у 31. минуту, Давид Алаба је у 52. повећао предност, смањио је Данијел Дидави у 63, а коначан резултат поставио је Даглас Коста у 89.

Репрезентативац Србије Филип Костић одиграо је целу утакмицу за Штутгарт.

Екипа Аугсбурга је изашла из зоне испадања, пошто је у директном дуелу у борби за опстанак победила Вердер у гостима са 2:1.

Вердер је водио на полувремену голом Флоријана Грилича, али су Алфред Финбогасон и Хонг Јонг-Хо преокренули у другом делу.

Аугсбург је 15. са 30 бодова, два више од Вердера који је позицију испод.

Борусија Менхенгладбах је закомпликовала своју борбу за место које води у Лигу шампиона, пошто је неочекивано са 1:0 поражена од Инголштата у гостима.

Јунак Инголштата био је Мориц Хартман, који је дао гол у 88. минуту.

Борусија је четврта са 45 бодова, колико уз уутакмицу мање има Бајер Леверкузен. Следе Мајнц и Шалке са по 44.

Хамбург је на свом стадиону изгубио од Дармштата са 2:1, док је Хофенхајм у гостима са 2:0 победио Ајнтрахт.

У последњем мечу суботњег програма, Волфсбург и Мајнц играли су нерешено - 1:1.