Фудбалери Брајтона надиграли Манчестер јунајтед у надокнади времена

Фудбалери Брајтона савладали су Манчестер јунајтед резултатом 2:1 у првој утакмици другог кола Премијер лиге. Домаћини су у врло равноправном и необичном мечу славили победу поготком у финишу судијске надокнаде времена у 95. минуту.

Иако је гостујући Манчестер јунајтед први имао шансу у 11. минуту, Брајтон је повео поготком у 32. минуту некадашњег фудбалера Јунајтеда Данија Велбека коме је то био јубиларни стоти гол у каријери.

Јунајтед се није предавао па је у другом полувремену у 60. Минуту  Амад Диало изједначио, а онда су запретили и преокретом.

Само десетак минута касније постижу и други гол али га је ВАР поништио због бизарне ситуације јер је лопта после ударца Алехандра Гарнача на гол линији погодила Џошуу Зиркзеа, који је био у офсајду.

Ушло се у завршницу и кад се учинило да неће бити победника, у последњем, петом минуту судијске надокнаде врена  Жоао Педро је домаћинима донео другу победу од старта сезоне.