Пораз Челсија, Њукасл све даље од опстанка

Фудбалери Борнмута, Кристал Паласа, Свонсија и Саутемптона забележили су победе у утакмицама 33. кола енглеске Премијер лиге.

Можда највеће изненађење приредио је Свонси јер је у Велсу био бољи од Челсија голом Гилфија Сигурдсона.

За лондонски тим је цео меч одиграо Бранислав Ивановић.

Саутемптон је задао тежак ударац Њукаслу (3:1) у борби за опстанак. Одбрана "сврака" поново је била очајна, олако је примала голове, а Андрос Таунзенд је фантастичним поготком ублажио пораз.

За "свеце" стрелци су били Шејн Лонг, Грацијано Пеле и Виктор Ванјама, док је Душан Тадић играо све до 78. минута.

Са друге стране, Њукасл (Александар Митровић играо 90 минута) после шест тријумфа без победе остао је "закуцан" за претпоследње место табеле и у јакој тешкој позицији да сачува опстанак.

Кристал Палас је минималним резултатом савладао Норич, док је Борнмут у гостима победио прежаљену Астон Вилу 2:1.