Менш са играчем мање до победе, Херта сигурна код куће

Борусија из Менхенгладбаха савладала Дармштат са 3:2, иако је већи део утакмице играла без искљученог Гранита Џаке. Херта боља од Мајнца.

Фудбалери Борусије из Менхенгладбаха победили су на свом терену Дармштат са 3:2 у 17. колу немачке Бундеслиге.

Борусија је после овог кола четврта на табели са 29 бодова, док је Дармштат на 13. позицији са 18 освојених бодова.

Гостујућа екипа је повела на данашњем мечу голом Марсела Хелера у 28. минуту, али је Ларс Штиндл изједначио у 44. минуту.

На самом почетку другог полувремена, у 51. минуту, Хавард Нордвајт је донео предност Борусији, да би Сандро Вагнер голом у 67. минуту поново поравнао резултат. Победу и сва три бода Борусији из Менхенгладбаха донео је Оскар Венд два минута пре краја утакмице.

Борусија из Менхенгладбаха је већи део утакмице играла са играчем мање, пошто је Гранит Џака у 38. минуту зарадио црвени картон.

У другом мечу који се данас играо у Бундеслиги, Херта је код куће савладала Мајнц са 2:0. Голове за екипу из Берлина су постигли Дарида и Калу.