Колумбија и Бразил сигурни у другим утакмицама на Купу Америке

Фудбалска репрезентације Бразила убедљиво је надиграла тим Парагваја са 4:1, а Колумбија је била боља од Костарике са 3:0 у утакмицама другог кола групе Д Купа Америке. После ове друге победе у серији Колумбија је на водећој позицији у групи са максималним учинком.

После неубедљивог старта и ремија са Костариком без голова Бразил је убедљиво савладао селекцију Парагваја са 4:1 иако нису баш најбоље почели меч.

Током првих пола сата игре Бразилци нису имали много успеха, а чак је у 31. минуту Лукас Пакета пропустио прилику из пенала, али су онда начинили преокрет и практично до полувремена обезбедили победу.

Прво је четири минута касније Винисисјус Жуниор је постигао први од своја два гола. Нападал Реала је искористио асистенцију Пакете и донео вођство тиму, а онда је Савио  у 43. минуту дуплирао вођство, да би Винисијус Жуниор у 45+5 другим поготком отклонио и последњу дилему око исхода дуела у Невади.

Почетком дурогог полувремена Омар Алдерете је постигао почасни гол за Парагвај, а Пакета је у 65. минуту по други пут ставио лопту на 11 метара и овога пута реализовао најстрожу казну за коначних 4:1.

Колумбија је у Аризони убедљиво савладала Костарику головима Луиса Дијаза у 31, Дејвисона Санчеза у 69. и Џона Кордоне у 62. минуту и у последњем колу (3. јула) довољан још је бод против Бразила како би задржала прво место пред четвртфинале.