Пораз "орлова" за крај квалификација

Фудбалска репрезентрација Србије поражена је у Београду од Португалије са 2:1, у последњем мечу квалификација за Европско првенство у Француској. Нани донео гостима предност на старту, Тошић изједначио средином другог дела,а коначан резултат поставио је Мутињо у 78. минуту, сјајним голом са двадесетак метара.

Селекција Србије изгубила је у Београду од репрезентације Португалије са 2:1, у утакмици последњег кола И групе квалификација за Првенство Европе.

Стрелци су били Зоран Тошић у 65. минуту за Србију, а Нани у 5. и Мутињо у 78. минуту за Португалију.

Србија је претрпела пети пораз, али је много раније изгубила шансе да се пласирана на шампионат следеће године у Француској, док је Португалија изборила директно учешће као победник групе.

Домаћин је данашњи меч завршио са десеторицом пошто је Немања Матић добио црвени картон у 82. минуту због прекршаја.

Након што је изашао из игре, црвени картон добио је и Александар Коларов због приговарања судији.

Поред Португалије, директан пласман на континентални шампионат изборила је Албанија, која је вечерашњом победом у гостима против Јерменије (3:0) заузела друго место у И групи.

Резултати:

Србија - Португалија 1:2 (З. Тошић 65 - Нани 5, Мутињо 78)
Јерменија - Албанија 0:3 (Ховханисјан 9. аутогол, Ћимшити 23, Садику 76)

Коначна табела: Португалија 21 бод, Албанија 14, Данска 12, Србија (-3) 4, Јерменија 2.

Ток меча:

19.55 - Крај меча, победа Португалије над Србијом од 2:1.

19.38 - Након Коларова, који је црвени картон "зарадио" након изласка из игре, и други капитен Србије на вечерашњем мечу добија знак за пут у свалчионицу - Немања Матић, због покушаја да удари Андреа.

19.36 - ГОООЛ - Мутињо поново доноси предност Португалији, 1:2.

Иако је изгледало да је Зоран Тошић фаулиран, судија је пустио игру, а Елсиеу сјајно асистирао Мутињу, који феноменални ударцем постиже гол и враћа предност свом тиму.

19.34 - Прва, принудна измена у селекцији Србије - Обрадовић замењује Коларова.

19.21 - ГООООЛ, 1:1! Стрелац је у 65. минуту био Зоран Тошић на асистенцију Коларова!

Пробио је бек Манчестер ситија по левој страни и упутио поврану лопту ка Тошићу, који је са 7-8 метара снажним ударцем прослеђује лопту под пречку Патрисија.

19.12 - Митровић постиже гол, али је он оправдано поништен због малог офсајда нашег нападача...

19.00 - Настављен је меч...

18.46 - Полувреме, Португалци на одмор одлазе са голом предности - 0:1.

18.41 - Митровић пада у казненом простору гостију, али судија Борбалан остаје нем. Велки протести селектора Ћурчића и публике на стадиону...

18.38 - Све опаснији наши репрезентативци - прво је Тадић био у доброј прилици (Фонте га је блокирао), а потом Љајић није успео да голом заврши добар дупли пас са Тадићем.

18.28 - Половина игре у првом делу, Србија има више лопту у свом поседу, али за сада без конкретне шансе и без шута у гол Рија Патрисија.

18.05 - ГОООЛ, Португалија води са 1:0 од 5. минута голом Луиса Нанија!

Дани је изашао сам пред Стојковића након једне одбијене лопте, српски чувар мреже одбранио његов ударац. Ипак, на одбитак је натрчао Нани и сигурним ударцем сместио лопту у мрежу.