Станковић бољи од Михајловића, Интер победио Милан

Фудбалери Интера савладали су као домаћини екипу градског ривала Милана са 1:0, у дерби утакмици 3. кола италијанске Серије А.

Меч ишчекиван с великим занимањем није донео претерано квалитетан фудбал. После изједначене борбе у првом полувремену, нешто више узбуђења виђено је у наставку, а победника је одлучио Фреди Гварин лепим голом после соло акције.

Милан је после нападао, Марио Балотели је био посебно добар, али се резултат није променио.

Интер је преузео вођство на табели као једини с максималним учинком, док је тим Синише Михајловића другим поразом остао на 13. позицији.

Репрезентативац Србије у екипи неразура Адем Љајић утакмицу је преседео на клупи.

Лацио је савладао на домаћем терену екипу Удинезеа са 2:0. Римљани су забележили другу победу ове сезоне.
Српски дефанзивац у екипи Лација, Душан Баста, био је стартер и одиграо је цео меч против Удинезеа, док је Сергеј Милинковић-Савић ушао на терен у 83. минуту, заменивши Маурија.

Резултати:

Интер - Милан 1:0 (Гварин 58)

Лацио - Удинезе 2:0 (Матри 64, 73)

Верона - Торино 2:2 (Тони 49. пенал, Гомез 72 - Басели 66, Аквах 73)

Сасуоло - Аталанта 2:2 (Мањанели 22, Флорес 41 - Пиниља 13, 33)

Емполи - Наполи 2:2 (Сапонара 3, Пукјарели 18 - Инсиње 7, Алан 50)

Палермо - Карпи 2:2 (Хиљемарк 6, Ђурђевић 87 - Витијело 24, Боријело 64)

Одиграно у суботу: Фрозиноне - Рома 0:2, Фиорентина - Ђенова 1:0, Јувентус - Кјево 1:1.

Утакмица између Сампдорије и Болоње одложена је за понедељак због невремена.

Табела: Интер 9 бодова, Кјево, Торино, Рома, Сасуоло и Палермо по 7, Фиорентина и Лацио по 6, Сампдорија и Аталанта по 4, итд.