Бајерн једва против Аугзбурга, Дортмунд славио у Хановеру

Фудбалери минхенског Бајерна и Борусије из Дортмунда забележили су победе у 4. колу немачке Бундеслиге.

Бајерн је тешко и после преокрета савладао Аугзбург са 2:1, док је Дортмунд као гост победио Хановер – 4:2.

Аугзбург је повео у финишу првог полувремена ефектним поготком Александера Есвајна, а Баварци су до тријумфа дошли голом Томаса Милера у 90. минуту после, чини се, престрого досуђеног пенала.

Претходно је изједначење домаћину донео Роберт Левандовски у 77. минуту.

Максималан учинак на старту сезоне задржао је и Дортмунд.

Најзаслужнији за четврти тријумф "милионера" био је двоструки стрелац Пјер Емерик Обамејанг. Нападач Габона мрежу противника погодио је у 35. и 85. минуту, када је поставио коначан резултат.

У осталим мечевима Дармштат је изненадио Бајер у Леверкузену (0:1), Херта је савладала Штутгарт (2:1), док голова није била на утакмици између Инглоштата и Волфсбурга.

Резултати и стрелци 4. кола Бундес лиге:

Бајер Леверкузен – Дармштат 0:1 (Сулу 8)
Бајерн Минхен – Аугзбург 2:1 (Левандовски 77, Милер 90. пенал – Есвајн 43)
Инголштат – Волфсбург 0:0
Хановер – Борусија Дортмунд 2:4 (Собијех 18, 53. – Обамејанг 35, 85, Мкитаријан 44, Фелипе 67. аутогол)
Херта – Штутгарт 2:1 (Харагући 14, Лустенбергер 45+3 – Сунич 36)