"Лос Инкаси" трећи тим Копа Америке

Баш као и пре четири године, Перу је освојио треће место на шампионату Јужне Америке. Екипа Рикарда Гареке је у мечу поражених полуфиналиста савладала Парагвај са 2:0.

Ово је најбољи скор Перуа на два узастопна турнира још од 1979. и 1983. године. Иако освајање трећег места не доноси ништа више, практично, него освајање осмог или једанаестог места, није без значаја. Копа Америка многим селекцијама, посебно оним које нису Бразил и Аргентина, служи као припрема за квалификације за Светско првенство. Перу, захваљујући добром резултату, има моментум на својој страни.

Утакмица је почела споро, а прво полувреме је протекло без превеликих узбуђења. Екипе, напросто, нису биле спремне да допусте великом броју играча да учествује у завршници напада.

Међутим, у наставку је виђен далеко динамичнији фудбал. Андре Кариљо је постигао гол након корнера у 48. минуту. Пауло Гереро је потом послао још једну лопту поред голмана Парагваја Хуста Виљара у 89. минуту. Нови нападач Фламенга, многима познат по игрању у Бундеслиги, би могао да постане први фудбалер који је одбранио Златну копачку на Копа Америци још од 1924. године.

Гереро је овим голом, можда њему још и важније, избио на друго место вечне листе стрелаца Перуа. Испред њега је само легендарни Теофило Кубиљас.

Гереро је постигао четири гола до сада, колико и Едуардо Варгас из Чилеа. Наравно, Варгас тек има да одигра свој последњи меч на турниру.