Звезда путује у Казахстан са два гола минуса

Црвена звезда – Каират 0:2 (крај). Лоша премијера Црвене звезде у новој сезони, Каират славио на стадиону "Рајко Митић" са 2:0. Црвено-бели имају тежак задатак да у реваншу надокнаде минус од два гола, не и немогућ. Домаћи од трећег минута играли са играчем мање на терену, после искључења Павићевића.

Фудбалери Црвене звезде поражени су у Београду од казахстанског Каирата са 0:2 у првој утакмици првог кола квлафикација за Лигу Европа. Стрелци за Каират били су Жерард Гоу у 45. минуту и Јермек Куантајев у 64.

Утакмица на стадиону "Рајко Митић", пред више од 25.000 гледалаца, почела је лоше по црвено-беле, пошто је дефанзивац Саво Павићевић као последњи играч одбране у трећем минуту добио директан црвени картон због фаула над Гоуом.

Каират је у првом полувремену искористио играча више, а прву прилику имао је у осмом минуту. Гоу је добио добру лопту на левом боку одакле је утрчао у казнени простор и шутирао, али је голман Предраг Рајковић добрим постављањем одбранио његов ударац.

Црвена звезда је успоставила равнотежу средином полувремена, али је Каират ипак у самој завршници првог дела игре стигао до предности.

Капитен Баујрзхан Искамкан је послао једну дубинску лопту ка Исаелу да Силви, те је он главом вратио у петерац, а тамо је Гоу атрактивно, "маказицама", послао у мрежу Рајковића

На поновљеном снимку се испоставило да је Гоу био у офсајду, али помоћни арбитар није сигнализирао да се нападач казахстанске екипе налази у недозвољеној позицији.

Звезда је офанзивнивније почела друго полувремне, али није успела да створи праву шансу.

Ипак, како је време одмицало гости су преузимали иницијативу. У 64. минуту, после добре акције, та инцијатива довела је до новог гола у мрежи Рајковића, а стрелац је био Јермек Куантајев.

Звезда је најбољу прилику пропустила у 69. минуту, када је Џошуа Паркер после доброг додавања Александра Катаија кроз одбрану Каирата остао сам испред голмана Валдимира Плотникова, али није успео да га савлада.

Каират је до финиша утакмице имао још неколико добрих прилика, а најбољу су пропустили у 76. минуту, када је Рајковић у ситуацији „један на један" зауставио ударац Барбосе Исаела да Силве.

Реванш утакмица првог кола квалификација за Лигу Европа између Каирата и Црвене звезде играће се следећег четвртка у Алматију од 16 часова по средњеевропском времену.

Остала два српска представника имала су више успеха. Чукарички је у Словенији славио са 1:0, голом Матића са беле тачке, док су у Будимпешти МТК и Војводина играли без голова.

Овако је протекао фудбалски четвртак српских тимова:

22.38 - Завршен меч и у Београду, Црвена звезда - Каират 0:2.

22.25 - Завршен је меч у Будимпешти, МТК - Војводина 0:0.

22.21 - И трећу измену врши Божовић, уместо Катаија у игри је Михаило Ристић.

22.18 - Меч на стадиону "Рајко Митић" посматра нешто више од 25.000 гледалаца.

22.07 - ГОЛ! Каират води са 2:0 од 64. минута, стрелац је Куантајев.

22.04 - Друга измена у тиму Звезде, уместо Орландића у игри је Лука Јовић.

21.55 - Завршен меч у Словенији, Домжале - Чукарички 0:1.

21.49 - Настављен меч на стадиону "Рајко Митић".

21.33 - Полувреме, Црвена звезда - Каират 0:1.

21.30 - ГОЛ! Каират у финишу првог полувремена стиже до предности од 1:0, стрелац је нападач Гоу.

Делује да је погодак гостију из Астане постигнут из офсајда.

21.19 - Полувреме у Будимпешти, МТК - Војводина 0:0.

20.49 - Полувреме у Словенији, Чукарички против Домжала води са 1:0.

20.48 - Црвена звезда већ од трећег минута игра са играчем мање на терену, црвени картон добио је искусни Саво Павићевић.

Божовић мора да направи измену, уместо Ковачевића, у игри је млади одбрамбени играч Вукашин Јовановић.

20.46 - ГОООЛЛЛЛЛ! Чукарички води са 1:0, стрелац је Матић са беле тачке у 43. минуту.

20.45 - Почео меч између Црвене звезде и Каирата.

20.30 - Почео меч у Будимпешти, састају се МТК и Војводина.