Хаос у Риму! Наполи освојио Куп!

Пред финале Купа Италије у Риму, неколико особа погођено ватреним оружјем. У инцидентима у којима су учествовали навијачи три клуба, један полицајац у цивилу лакше повређен. Финални меч на "Олимпику" почео са 45 минута закашњења. Наполи победио Фјорентину 3:1.

23.58 - Наполи освојио Куп Италије, пошто је победио Фјорентину 3:1. Италија, ипак, вечерас не прича о фудбалу већ о насиљу које је обележило меч на Олимпику.

22.32 - Полувреме у Риму, Наполи после првих 45 минута води против Фиорентине са 2:1 Двоструки стрелац за Наполитанце био је Лоренцо Инсиње, док је Варгас смањио резултат.

Финална утакмица фудбалског купа Италије између Фиорентине и Наполија почела је са 45 минута закашњења због великих навијачких нереда пре и за време дуела на римском Олимпијском стадиону.

Неколико сати пред утакмицу дошло је до жестоког сукоба између присталица два клуба, а потом и до напада на полицију, преносе италијански медији.

Спортски дневник "Коријере дело Спорт" наводи да су након интервенције полиције две особе рањене хицима из ватреног оружја и да се ради о 43-годишњем навијачу Наполија и полицајцу.

Навијач и полицајац наводно су у критичном стању после рањавања у груди.

Нереди су настављени и на стадиону, погођен је бакљом један ватрогасац, па је фудбалер Наполија Марек Хамшик изашао на терен и обавио разговоре са организаторима утакмице и вођама навијачке групе Наполитанаца.

Финале националног купа било је заказано за 21 сат, а играчи оба тима изашли су на терен са 45 минута закашњења, када је судија дао знак за почетак.