Бајерн убедљив, Јојић асистент

Фудбалери Бајерна из Минхена победили су Хамбургер са 4:1, док је Борусија из Дортмунда била боља од Хофенхајма са 3:2, у 33. колу Бундес лиге. Поразом Хамбургер се преселио у опасну зону и следи му борба за опстанак.

Бајерн, који је још раније обезбедио титулу шампиона, убедљиво је први на табели са 87 бодова, док је Хамбургер на 16. месту са 27 бодова. Бајерну ова победа ништа не значи осим престижа, али је зато Хамбургер дефинитивно на ивици понора. Седмоструки немачки првак остао је на 16. позицији која води у доигравање за опстанак, а коло пре краја стрепи од директног испадања у друголигашку конкуренцију.

Голове за шампиона Бундеслиге постигли су Марио Геце у 32. и 69. минуту, Томас Милер у 55. и Клаудио Писаро у 75. минуту, док је једини гол за домаћу екипу дао Хакан Цалханоглу у 72. минуту.

Борусија је против Хофенхајма повела голом Кевина Гроскројца у 29. минуту. Асистент код тог гола био је бивши играч Партизана Милош Јојић. Други гол за клуб из Дортмунда дело је Марка Ројса у 31. минуту, а трећи гол је постигао Лукаш Пишчек у 34. минуту. Голове за гостујућу екипу постигли су Шурле у 66. и Назарио у 85. минуту.

Шалке је у гостима победио Фрајбург са 2:0 и тако задржао треће место на табели, док је Бајер из Леверкузена, који је и даље четврти, истим резултатом победио Ајнтрахт.

Вердер је са 2:0 победио Херту, Волфсбург је на гостовању са 2:1 био бољи од Штутгарта, док је Борусија из Менхенгладбаха победила Мајнц са 3:1.

Резултати 33. кола:
Нирнберг - Хановер 0:2 (Хусти 5, Шмидебах 51)
Борусија Дортмунд - Хофенхајм 3:2 (Гроскројц 29, Миктарјан 31, Пишчек 35 - Фирмино 5, Силе 66)
Борусија Менхенгладбах - Мајнц 3:1 (Штранцл 23, Ктузе 54, Ктамер 77 - Мотинг 66)
Ајнтрахт Брауншвајг - Аугсбург 0:1 (Бабадиља 90+4)
Ајнтрахт Франкфурт - Бајер Леверкузен 0:2 (Кастро 27, Кан 36)
Хамбургер - Бајерн Минхен 1:4 (Калханоглу 72 - Геце 32, 69, Милер 55, Пизаро 75)
Фрајбург - Шалке 0:2 (Ајхан 13, Хунтелар 65)
Штутгарт - Волфсбург 1:2 (Гентнер 62 - Де Брујне 13, Олић 90+1)
Вердер Бремен - Херта Берлин 2:0 (Хунт 48, 90+1)
Табела: Бајерн Минхен 87 бодова, Борусија Дортмунд 68, Шалке 61, Бајер Леверкузен 58, Волфсбург 57, Борусија Менхенгладбах 55, Мајнц 50, итд.