Сити преокретом до тријумфа

Манчестер сити победом почео одбрану титуле у Премијер лиги. “Грађани” су на свом терену са 3:2 били бољи од повратника Саутхемптона. Меч са два преокрета. Прво је гост престигао предност Ситија, а потом су домаћи успели да стигну до тријумфа.

Голове за актуелног шампиона постигли су Карлос Тевез у 40. минуту, Един Џеко у 72. и Самир Насри у 80. минуту, док су стрелци за госте били Рики Ламберт у 59. и Стивен Дејвис у 68. минуту. Њих двојица у игру су ушли са клупе за резервне играче и убрзо су донели преокрет у корист свог тима, али је у финишу меча Сити оправдао улогу фаворита.

Домаћи тим је могао и до још једног гола, али је Давид Силва у 17. минуту слабо извео једанаестерац, па је његов шут одбранио Келвин Дејвис.

Нападач Манчестер ситија Серхио Агуеро морао је због повреде колена да напусти терен већ у 14. минуту. Уместо Аргентинца у игру је ушао репрезентативац Босне и Херцеговине Един Џеко.