Фудбалери Железничара у Панчеву бољи од ИМТ-а

Фудбалери Железничара савладали су у Панчеву екипу ИМТ-а резултатом 2:1 у утакмици петог кола Суперлиге Србије. Преостала два меча петог кола између Партизана са Радничким из Ниша и Радничког 1923 са Војводином су привремено одложена.

Стрелци за домаћина тим Железничара били су Матија Митровић у 12. и Марко Ћурић у 72. минуту, док је једини гол за госте постигао Никола Крстић у 41. минуту.

Железничар има 10 бодова и тренутно је пети на табели, док је ИМТ, уз меч мање, на претпоследњој 15. позицији, са само два бода.

Утакмица петог кола СЛС између фудбалера Партизана и Радничког из Ниша, одложена је због обавеза клуба из Хумске у европским квалификацијама.

Партизан ће у четвртак у плеј-офу за Лигу конференције играти против Гента.

Такође, меч петог кола Суперлиге између Радничког из Крагујевца и Војводине померен је за 19. август са почетком у 19 часова, на молбу новосадског тима.