Бане и Лампард за победу

Фудбалери Челсија победом почели сезону у Премијер лиги. У првом колу савладан је Виган у гостима са 2:0. Први гол дао Бранислав Ивановић, други Френк Лампард.

Победник меча одлучен је већ после седам минута игре. Наиме, толико је требало фудбалерима Челсија да стигну до два гола предности, што је, испоставило се касније, био и коначан резултат меча.

Гол за европског шампиона из прошле сезоне постигao je капитен репрезентације Србије Бранислав Ивановић у 2. минуту, који је после фантастично изведеног контранапада затресао мрежу противничког голмана. Питање победника решено је пет минута касније, када је Азар изнудио пенал, а предност екипе из Лондона са беле тачке дуплирао Френк Лампард из пенала у 7. минуту.

После раних погодака играчи лондонског клуба контролисали су утакмицу и добро се бранили, док је домаћи тим у другом полувремену створио неколико шанси, али без успешне реализације. Са друге стране непрецизан је био и нападач Челсија Фернандо Торес.

Ово је Ивановићу 15. гол у дресу "плаваца", а прошле сезоне се пет пута уписао у листу стрелаца.