Палмеирасу Куп Бразила

Пуних 13 година навијачи Палмеираса су чекали да њихов клуб освоји неки трофеј и на крају су дочекали. Палмеирас је рано јутриос освојио бразилски куп пошто је у другој утакмици играо нерешено са Коритибом 1:1. У првом мечу Палмеирас је тријумфовао резултатом 3:1.

Палмеирас из Сао Паола освојио је рано јутрос Куп Бразила, пошто је одиграо 1:1 са Коритибом и тако у двомечу финала победио са укупно 3:1 и постао најуспешнији фудбалски клуб у земљи.

Палмеирас је овом победом изборио пласман у Копа Либертадорес следеће године, у коме ће се такмичити са својим главним ривалом и актуелним шампионом Коринтијансом.

Клуб из Сао Паола, који води Луиз Фелипе Сколари, није изгубио ниједном у 11 утакмица турнира.

Коритиба је повела из слободног ударца Ајртона у 62. минуту, али је Бетињо главом изједначио само четири минута касније.

Ово је Палмеирасу био први велики трофеј још од када је 1999. године освојио Копа Либертадорес, као и 10. национална титула, што је једна више од Сантоса. Палмеирас је освајао и осам домаћих првенстава, као и Куп Бразила 1998.

Клуб је и Копа Либертадорес и куп из 1998. освојио са Сколаријем на челу. Ово је тренеру четврти куп Бразила, пошто је 1994. освојио трофеј са Гремиом, као и са малим клубу Крисијума 1991, када се појавио на сцени.

"Палмеирас се овако вратио на сцену после деценије борбе и мучења. Сада је поново на правом путу", рекао је Сколари.