Омладинци на првенству Европе

Омладинска фудбалска репрезентација Србије пласирала се на првенство Европе пошто је данас у Новом Саду, у последњем колу квалификационог турнира, савладала селекцију Румуније са 3:0 (2:0).

Изабраници селектора Зорана Марића потврдили су квалитет у одлучујућој утакмици и потпуно заслужено остварили велики успех. Одговарала им је само победа, а обезбедили су је већ у првом полувремену головима Митровића у 41. из пенала и Нинковића у трећем минуту судијске надокнаде. У наставку сусрета Митровић је поставио коначан резултат у 77. минуту још једним поготком из пенала.

Домаћину је посао, додуше, олакшан након што су Путану и Ватајелу зарадили црвене картоне у 12. и 39. минуту, да би још један противнички играч, Роман, морао ван терена због играња руком у 76. минуту.

У целини, Србија је ипак била бољи тим и рутинском игром без тешкоћа је сачувала стечено вођство за победу која је донела прво место на турниру и пласман на континентални шампионат. У другој утакмици Немачка је савладала Мађарску такође са 3:0.

Првенство Европе за фудбалере до 19 година биће одржано од 3. до 15. јула у Естонији.