Андерлехт шампион Белгије

Андерлехт је успео да се домогне титуле у белгијском шампионату, 31. по реду. Тако је репрезентативац Србије Милан Јовановић поново стигао до шампионске титуле у овој земљи. Титуле је оверена у дерби мечу са екипом Брижа, која је завршена резултатом 1:1.

Фудбалери Андерлехта освојили су рекордну 31. титулу првака Белгије, пошто су у Бриселу одиграли нерешено 1:1 са највећим ривалом, екипом Брижа.

Титулу са Андерлехтом освојио је и српски репрезентивац Милан Јовановић који је ове сезоне на 42 утакмице постигао 12 голова.

Тим из белгијске престонице до битног бода стигао је голом Гијома Жилеа у 94. минуту утакмице када је савладао српског чувара мреже Бојана Јоргачевића. Бриж је стигао до предности у 70. минуту, након поготка који је постигао Максим Лестијен.

Андерлехт је последњи пут био првак Белгије пре две године, а тада га је у квалификацијама за Лигу шампиона елиминисао београдски Партизан. Прошле године титул аје отишла Генку, који је успео да савлада Партизан у квалификацијама за Лигу шампиона, и пласира се у групну фазу такмичења.

Андерлехт је ове сезоне елиминисан у шеснаестини финала Лиге Европе, пошто је два пута са по 1:0 изгубио од АЗ Алкмара.