"Панцери" немоћни против Турске, домаћин све даље од осмине финала

Немачка – Турска 75:80 (крај). Турска у Берлину савладала Немачку и приближила се пласману у сомину финала Европског првенства. Немци у тешкој ситуацији после три кола. Меч решен у првој четвртини, коју су Турци добили са 31:11. У групи Ц, Грчка сигурна против Грузије.

Кошаркаши Турске савладали су у Берлину селекцију Немачке са 80:75 у мечу трећег кола групе Б Европског шампионата.

Турци су тако забележили другу победу у три меча и на добром су путу да се пласирају у осмину финала. С друге стране, Немци ће имати тежак посао да у наредна два меча забележе бар једну победу и прођу међу 16 најбољих на шампионату.

Меч у Берлину решен је већ у првој четвртини, када је Турска невероватном игром у нападу стигла до великих 20 поена предности - 31:11.

Немци су из четвртине у четвртину спуштали високу предност, али на крају нису могли до комплетног преокрета.

Најефикаснији у победничком тиму био је Чеди Осман са 17 поена, Ерден је додао 16, а Иљасова и Диксон по 15.

У немачком тиму истакао се Шредер са 24 поена, Дирк Новицки постигао је 15.

У групи Ц, Грчка је без већих проблема савладала Грузију са 79:68 и забележила и трећу победу на турниру.

Грчка је већ после 20 минута водила са 50:22 и већ тада је победник сусрета био познат.

Најефикаснији играч на мечу био је Шенгелија са 20 поена, док се у победничком тиму истакао Ник Калатес са 19.

Грузија је забележила и трећи пораз.

Овако је протекао меч у Берлину:

19.43 - Одужио се меч у Берлину, на крају Турска стиже до победе 80:75.

19.12 - После три четвртине, Турска води против Немачке са 60:43.

Покушавају домаћини да стигну високу предност Турака, али и даље нема шута за три поена. Немци шутирају тројке катастрофалних 2/20, Турска 6/14.

18.31 - Полувреме, Немачка - Турска 24:41.

Много боља игра Немачке у одбрани у другој четвртини, али у нападу још шкрипи. "Панцери" за три поена шутирају 1/15, Турци 5/12, па не чуди велика предност Турске на полувремену.

18.21 - Турци пет минута без поена у другој четвртини...

18.05 - Фуриозна четвртина за Турску, која после првих 10 минута у Берлину води против Немачке са 31:11!