Британци се 20 минута држали против Хрватске, па доживели још једну катастрофу

Кошаркаши Хрватске победилу су у Милану репрезентацију Велике Британије резултатом 86:65 у првој утакмици другог кола Групе Ц Европског првенства.

После веома убедљивог пораза од Украјине у првом колу такмичења, Британци су успели током првог полувремена утакмице са Хрватском да буду равноправан противник.

Нису дозволили Хрватима да стекну значајнију резултатску предност, отишли су на одмор након првог полувремена са пристојних минус шест, али се онда Хрватска разгоропадила и у трећој четвртини убацила 35, а примила само 9 поена.

Расла је предност репрезентације Хрватске, достигла у једном тренутку и најубедљивијих 35 поена, али су Британци успели до краја утакмице само мало да упристоје још један убедљив пораз - 86:65.

Дарио Шарић, Бојан Богдановић и Ивица Зубац били су најбољи у репрезентацији Хрватске са по 15 постигнутих поена. Марио Хезоња је уписао 13 поена и 10 ухваћених лопти. У селекцији Велике Британије истакао се Мајлс Хесон са 18 поена.

Британци после две одигране утакмице имају два убедљима пораза, док је Хрватска, након пораза од Грчке, уписла први тријумф на Европском првенству.