Читај ми!

Еколошки магазин

Стање планете

 

Одборници Општине Рековац, притиснути одлучношћу мештана, једногласно су изгласали забрану истраживања литијума и бора на овом подручју. Није прецизирано од када би то важило, а и постојеће дозволе мора да повуче Министарство рударства и енергетике. Владу немамо, а ни новог ресорног министра. Штап је дугачак, зато грађани остају тамо где су већ скоро месец дана - на дежурству између села Сибница и Калудра, уз графит:

Проклет био ко се овде овајдио. О томе говори Марица Живановић Пољо из Удружења Неко брине за Левач.

Популације дивљих животиња опале су у просеку 69 посто за мање од једног људског века - један је од података новог Извештаја о стању Планете, публикације WWF која се објављује сваке две године. Чућете Горана Секулића из Светске организације за природу и др Бориса Иванчевића из Природњачког музеја Београда.

Коалиција 27, коју чини осам организација цивилног друштва, прати напредак Србије у Поглављу 27 - заштита животне средине и климатске промене. О областима квалитет ваздуха и управљање хемикалијама говоре Огњан Пантић из Београдске отворене школе и Јелена Милић из Алтернативе за безбедније хемикалије ( АлХем).

Дунав је, после Волге, најдужа европска река. Осамдесетих година прошлог века први пут је успостављена међународна сарадња у истраживању нивоа и последица загађења. Чућете др Мају Раковић и др Стефана Анђуса из Института за билошка истраживања "Синиша Станковић."

Аутор и водитељ емисије је Александра Вукићевић.  

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом