Дигитални алати за праћење ширења инфекције вирусом корона

Дигитални алати за праћење ширења инфекције вирусом корона - тема је о којој дискусије не јењавају. Посебно након вести да су два технолошка гиганта (и велика ривала) удружила снаге у креирању алатки за паметне телефоне за праћење изложености овом вирусу.

У данашњој емисији Дигиталне иконе бавићемо се утврђивањем чињеница - о каквим апликацијама је реч, ко их је до сада развио и користио, а ко критикује њихову примену и зашто? Какву корист од њих можемо да имамо и како се чува наша приватност и лични подаци? Да ли је тачно да су у Израелу знали идентитет корисника, да ли има корону и ко су му контакти, те да је Врховни суд пресудио да је извршна власт прекршила закон кад је током епидемије почела да прати људе преко мобилних телефона? Како да разумемо иницијативу гиганата из Силицијумске долине, као и вест да је, упркос упозорењима да нарушавају право на приватност, у Аустралији, више од милион људи преузело софтвер првог дана кад се појавио? Какви су изгледи за Србију када је о овим темама реч и шта говоре досадашњи резултати пионирских подухвата широм света?

Са нама уживо Филип Милошевић, SHARE фондација и Иван Јелић, директор за производе и развој B92.net.

Аутор и водитељ емисије је Тамара Вученовић

Дигиталне иконе Дигиталне иконе

Autor:
Тамара Вученовић

Емисија Дигиталне иконе покренута je 2002. године, а емитује се сваког уторка на таласима Радио Београда 2 од 9 до 10 сати. [ детаљније ]

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње