понедељак, 04.04.2011, 15:00 -> 12:35
štampajНовости дана
Премијер Србије Мирко Цветковић изјавио је да ће влада у наредном периоду озбиљно радити на креирању подстицаја за повећање извоза јер је то једини начин да наша држава има дугорочан и одрживи развој. Влада ће настојати да створи предвидиво пословно окружење, скрати админситративне процедуре и унапреди ефикасност државне администрације, рекао је Цветковић на скупу "Конкурентност је име игре".
Autor:
Радио Београд 1
“Новости дана”, централна информативна емисија Првог програма Радио Београда емитује се од јесени 1958. године. Још од тада, представља релевантан и свеобухватан преглед најважнијих информација и догађаја из земље и света. [ детаљније ]
Либијски побуњеници заузели су град Брегу. НАТО je затражио помоћ од Американаца који су учешће у рату продужили за 24 часа. Борбама око Мисурате нема краја, а чини се ни рату у Либији. Гадафијеви синови Сејф ал Ислам и Саад предложили план према којем би њихов отац власт предао Сејфу који би водио транзициону владу, пише Њујорк тајмс. Нејасно je да ли Моамер Гадафи стоји иза тог предлога.
Студенти Београдског универзитета обележавају свој дан низом манифестација. На свој дан, студенти наводе да је за њихов бољи положај најважније да се створи добро тржиште рада и смањи одлазак младих из земље. У "Новостима дана" истражујемо шта је неопходно урадити да се спречи "одлив мозгова" из Србије.
Уредник емисије: Светлана Живковић.
Уредник вести: Вера Ракин.
Радио Београд 1, 15.00
Коментари