Новости дана

Србија је спремна да разговара о компромису за решење питања Косова, али понижење народа и урушавање државе не може, изјавио је председник Александар Вучић, после састанка са помоћником америчког државног секретара Весом Мичелом.

Новости дана Новости дана

Autor:
Радио Београд 1

“Новости дана”, централна информативна емисија Првог програма Радио Београда емитује се од јесени 1958. године. Још од тада, представља релевантан и свеобухватан преглед најважнијих информација и догађаја из земље и света. [ детаљније ]

Вес Мичел изјавио да је његова основна порука у Београду, као што је била и у Приштини, да види велики простор за нову шансу за решење косовског проблема који оптерећује регион већ дуги низ година.

У Зрењанину почела изградња јужнокорејске фабрике Есекс Јуроп, која је водећи добављач жице за производњу трансформатора, мотора и генератора. Најављено је да ће јужнокорејска компанија у изградњу погона уложити 30 милиона евра и запослити до 170 људи.

Немачка добила нову Владу. Ангели Меркел четврти канцеларски мандат.

Светски познати физичар Стивен Хокинг преминуо у 77. години.

Изложба о Урошу Предићу биће отворена у Галерији Српске академије наука и уметности.

Играју се утакмице четвртфинала фудбалског Купа Србије. У осмини финала фудбалске Лиге шампиона Барселона дочекује Челси, Бешикташ је домаћин Бајерну из Минхена. У 10. колу Лиге шампиона за ватерполисте, Партизан ће на Бањици играти против немачког Хановера.

Сутра променљиво  облачно, температура од 14 до 19 степени.

Уредник и водитељ: Мирослав Војводић

Уредник вести: Ненад Селаковић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом