петак, 19.01.2018, 15:00 -> 13:14
štampajНовости дана
У Београду борави делегација Европске федерације новинара предвођена председником Могенсом Бјерегардом. Данас су разговарали са председником Србије Александром Вучићем, који је истакао да је свестан неопходности побољшања атмосфере и стања у којима медији раде, али и да је потребно поштовање медијских кодекса. Нагласио је да у Србији свако има право да пише и говори оно што хоће, али да исто тако сви имају право да на то одговоре. Председник ЕФЈ је оценио да је веома важно да председник Вучић пружи подршку побољшању медијске ситуације, као и да пошаље сигнал свим државним институцијама да у томе активно учествују.
Autor:
Радио Београд 1
“Новости дана”, централна информативна емисија Првог програма Радио Београда емитује се од јесени 1958. године. Још од тада, представља релевантан и свеобухватан преглед најважнијих информација и догађаја из земље и света. [ детаљније ]
Сваке године у Србији од рака оболи око 36 хиљада људи, а више од 20 хиљада умре. Од неке малигне болести дневно у нашој земљи оболи једно дете. Због те поражавајуће статистике, Радио-телевизија Србије и Министарство здравља покрећу једногодишњу Националну кампању "Рак је излечив".
Православни верници обележавају велики хришћански празник Богољављење као успомену на Христово крштење на реци Јордан. Широм Србије традиционално се плива за Часни крст. За Часни крст се плива и у Русији, а један од учесника био је и председник Владимир Путин.
Уредник емисије Наташа Ракетић
Уредник вести Ненад Селаковић
Коментари