Новости дана

У међународној акцији полиција Србије, Немачке и Босне и Херцеговине, ухапшени су чланови организоване криминалне групе која се на подручјима Србије, БиХ, Немачке и Аустрије од почетка 2015. до новембра ове године, бавила трговином људима, посредовањем у вршењу проституције, врбовањем за међународну проституцију и прањем новца. У синхронизованој акцији на подручју више градова у Србији и БиХ, ухапшено је 11 особа, организатора и чланова организоване криминалне групе, док је на подручју Немачке, у градовима Улм и Минхен, полиција привела пет особа, наводи се у саопштењу Министарства унутрашњих послова Србије.

Новости дана Новости дана

Autor:
Радио Београд 1

“Новости дана”, централна информативна емисија Првог програма Радио Београда емитује се од јесени 1958. године. Још од тада, представља релевантан и свеобухватан преглед најважнијих информација и догађаја из земље и света. [ детаљније ]

У Риги, главном граду Летоније, сутра и прекосутра биће одржан Пети самит шефова влада земаља централне и источне Европе и Кине, познат као "16+1". На Самиту Србија ће потписати уговоре за инфраструктурне пројекте,од којих је најважнији онај о реконструкцији пруге Београд - Будимпешта. Премијер Александар Вучић очекује да ће у разговору с кинеским премијером Ли Кећангом пронаћи и решење за РТБ Бор.  

Шеф посланичке групе Српске листе Славко Симић очекује да акционари и повериоци "Трепче" покрену судске поступке против косовске владе. Симић је за РТС навео да потраживања поверилаца износе око 300 милиона евра. Он је оценио како је захтев специјалног већа косовског Врховног суда да се Закон о "Трепчи" поништи још један доказ да су управа и радници тог комбината, као и политички представници, били у праву када су косовском Уставном суду поднели жалбу због тако штетног закона.

У оквиру офанзиве за ослобођење Мосула од Исламске државе, ирачке специјалне снаге напредовале су данас ка унутрашњим деловима тог града. Борци Исламске државе узвраћају бомбама и жестоком пуцњавом. Артиљеријски и минобацачки напади почели су у четвртима Аден, Тахрир и Кудс, западно од предграђа Гогџали и Карама, у које је војска ушла ове седмице, две године од заузимања града од стране Исламске државе.

Уредник и водитељ: Јелена Видић

Уредник вести: Ненад Селаковић

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом