недеља, 17.04.2016, 15:00 -> 13:35
štampajНовости дана
У снажном земљотресу јачине 7,8 степени Рихтерове скале који је прошле ноћи погодио Еквадор погинуло је најмање 77 људи, а скоро 600 људи је повређено, саопштиле су власти те земље. Епицентар земљотреса био је на 27 километра југоисточно од Миусне, слабо насељеног подручја које је популарно код туриста, саопштио је амерички Геолошки завод. Власти у Еквадору страхују да број настрадалих није коначан. Локални медији наводе да је велики број људи остао заробљен испод порушених зграда. Председник Еквадора Рафаел Кореа прогласио је ванредно стање. Материјална штета је велика. Пацифички центар за упозорење од цунамија упозорио је на могућност великог таласа на неким обалама, али еквадорске власти нису издале упозорење на цунами. Био је то најјачи потрес у последњих неколико деценија.
Autor:
Радио Београд 1
“Новости дана”, централна информативна емисија Првог програма Радио Београда емитује се од јесени 1958. године. Још од тада, представља релевантан и свеобухватан преглед најважнијих информација и догађаја из земље и света. [ детаљније ]
После шест година стечаја, један од симбола месне индустрије бивше Југославије, фабрика меса и месних прерађевина "Митрос" у Сремској Митровици, од данас поново ради. Погоне је отварио аустријски "Герлингер холдинг". Премијер Александар Вучић који је присуствовао свечаном отварању, рекао је да је Влада Србије аустријском инвеститору помогла са 5,8 милиона евра за 300 запослених у Митросу, али и за око 700 људи с којима ће та фабрика потписати уговоре за откуп меса.
Антивладини протести у организацији грађанских удружења које подржава опозиција, неће данас бити организовани у Скопљу, али ће бити настављени сутра са "новом снагом", саопштио је грађански покрет "Протестујем". Вишедневни протест почео је због одлуке председника Македоње Ђорђа Иванова да аболира одговорне за аферу "Прислушкивање". На протестима су грађани тражили оставку Иванова, и одлагање ванредних парламентарних избора заказаних за 5. јун.
Данас се обележава светски дан хемофилије под слоганом "Терапија за све". У свету од хемофилије - болести згрушавања крви болује 400 000 људи, у Србији 800, од чега 170 деце. Широм света различитим манифестацијама на данашњи дан подиже се свест људи о хемофилији и о тешкоћама с којима се сусрећу оболели.
Уредник вести: Ирена Јеловац
Новости дана уређује и води: Слободан Петровић
Коментари