субота, 12.12.2015, 15:00 -> 14:19
štampajНовости дана
Скупштина Србије је 161 гласом усвојила буџет за 2016. годину, који предвиђа дефицит од 121,8 милијарди динара. За плате запослених следеће године из буџета ће бити издвојено 184,28 милијарди динара, што је за око 4 милијарде више од овогодишњег плана. Биће издвојена и средства по основу државних гаранција за кредите ЕПС-а, ЕМС-а и Србијагаса у износу од око 360 милиона евра. Закон о буџету за 2016. требало би да се у наредним данима нађе пред Бордом директора ММФ-а, који би пре 25. децембра, требало да потврди Србији позитивну оцену треће ревизије закљученог аранжмана.
Autor:
Радио Београд 1
“Новости дана”, централна информативна емисија Првог програма Радио Београда емитује се од јесени 1958. године. Још од тада, представља релевантан и свеобухватан преглед најважнијих информација и догађаја из земље и света. [ детаљније ]
Коначни нацрт новог глобалног споразума о климатским променама је спреман за усвајање и биће представљен за неколико сати у Паризу. Шеф француске дипломатије, Лоран Фабијус, очекује да ће споразум бити усвојен и да ће представљати "велик корак за цело човечанство". Канцеларија француског председника, Франсоа Оланда, најавила је да ће и он присуствовати ванредном састанку на којем ће, поред генералног секретара УН, Бан Кимуна, одржати говор, како би указао на важност усвајања нацрта споразума.
Избегличка криза је ове године свој врхунац достигла у септембру, када је Мађарска поставила бодљикаву жицу на граници. Хладније време донело је смиривање ситуације, али многи страхују да би ситуација могла поново да се распламса током пролећа и лета идуће године. Наш колега Миленко Марковић је истраживао како би могли да изгледају наредни месеци на балканској, избегличкој рути.
Уредник вести: Душан Груден
Новости дана уређује и води: Наташа Ракетић
Коментари