Репрезентација Мексика није успела да избори пласман у осмину финала упркос победи над Саудијском Арабијом у последњем колу групне фазе Светског првенства, 2:1.
У једном моменту Мексику је ишло на руку вођство Аргентине над Пољском...
Ипак, гол разлика била је пресудна за пласман Пољске са другог места која је поражена од Аргентине, 2:0, чиме је окончано стање Групе Ц из које са првог места у нокаут фазу иде Аргентина.
Познати су и прва четири пара осмине финала Светског првенства.
Аргентина ће се састати са Аустралијом, док ће противник Пољске бити Француска.
Утакмица између Саудијске Арабије и Мексика је од старта почела нападачки када је реч о јужноамеричкој селекцији. Пронашли су прави ритам и до краја меча су играли офанзивно, што их је у последњим минутима коштало примљеног гола.
Саудијска Арабија се у већем делу меча бранила. Прво полувреме протекло је у доброј маркацији фудбалера Мексика и завршено је нерешеним резултатом, 0:0.
Нису стали Мексиканци ни у другом полувремену, напротив, уиграна акција након корнера се исплатила у 47. минуту. Хенри Мартин је био стрелац водећег гола на мечу.
Мексико се није заустављао, потпуно је доминирао у наставку меча.
У 52. минуту утакмице Луиз Чавез је постигао један од најлепших погодака до сада на Мундијалу.
Прецизан и снажан шут са велике удаљености из слободног ударца подигао је гледаоце на ноге, што је пропраћено и аплаузима противничких навијача.
Настављали су са брзим нападима, али недостајало је спортске среће за Мексико како би уграбили пласман у осмину финала.
Наиме, у једном тренутку су постигли гол, али је судија досудио офсајд.
Након другог постигнутог гола, ситуација у Групи Ц је била замршена...
Дакле, од 54. минута утакмице Саудијска Арабија-Мексико, фер-плеј је био пресудан за пласман другопласиране екипе из Групе Ц у нокаут фазу, а то место делили су Пољска и Мексико.
Мексиканци и Пољаци су у једном тренутку били у потпуности уједначени, по броју освојених бодова, гол разлици - по два примљена и два дата поготка, а међусобни сусрет између ових селекција одигран раније је завршен нерешеним резултатом 0:0.
Фер-плеј односно број жутих и црвених картона би у тој ситуацији одлучио о томе ко би ишао у следећу фазу, у случају да је резултат и број голова на утакмицама у Групи Ц остао исти.
Мексико је зарадио шест, а Пољска четири жута картона током Мундијала што би значило да би Пољска због мањег броја картона изборила пласман у осмину финала.
Оваква ситуација виђена је само једном током историје Мундијала, и то 2018. године у Групи Х, када је Јапан због дисциплинованије игре стекао предност над Сенегалом.
Снови Мексика срушени су у последњим минутима игре. Све дилеме су разрешене након 95. минута.
Ел Давсари је постигао гол, неопрезни су били дефанзивни фудбалери Мексика и тим голом је завршено такмичење за Мексиканце, али и за Саудијце.
Подсећања ради, Саудијска Арабија је у првом колу Групе Ц Мундијала у Катару савладала тим Аргентине, што је представљало сензацију.
Вредно помена су и индивидуална достигнућа играча на мечу.
Гаљардо из Мексика је претрчао нешто више од 11 километара, Монтес је имао чак 65 прецизних додавања.
Са друге стране Абдулхамид је имао 75 спринтева.
Мексико је имао 26 шанси да постигне гол, 10 шутева је завршило у оквир противничког гола.
Саудијска Арабија је имала 10 прилика да постигне гол, а само два ударца су упитили у оквир Очоиног гола.
Коментари