Читај ми!

Вештачка интелигенција: Бразил највећи фаворит, Србија има 0,8 одсто шанси да освоји Мундијал

Фудбалска репрезентација Бразила највећи је фаворит за освајање Светског првенства, које ће бити одржано од 20. новембра до 18. децембра, тврде британски аналитичари, а преноси Би-Би-Си.

Бразил има 15,8 одсто шанси да освоји Мундијал, док је Србија на 16. месту са 0,8 одсто, предвиђања су вештачке интелигенције.

"Бразилци су се показали као фаворити за шесто злато на Светском првенству у Стејт перформовом моделу предвиђања победника Мундијала помоћу вештачке интелигенције. Модел предвиђања процењује вероватност исхода сваког меча коришћењем коефицијената на тржишту клађења и укупног поретка репрезентација према Стејт перформу", наводи се у тексту Би-Би-Сија.

Бразил има највећу шансу (25 одсто) да дође до финала, а 40,2 одсто да стигне до полуфинала.

Србија има 19,5 одсто шанси да стигне до четвртфинала Мундијала, 7,1 одсто за полуфинале, 2,5 одсто за финале, а 0,8 одсто да освоји турнир у Катару.

Претходно прогнозирање, које је спровела компанија "ЕА спортс" преко своје игрице "ФИФА 23", каже да Србија неће проћи групу у Катару.

У групи Г ће играти Бразил, Србија, Швајцарска и Камерун.

субота, 12. април 2025.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом