Читај ми!

Nova Bebbo aplikacija – za dileme i pitanja o dojenju, igranju, vakcinama...

Roditelji ali i bake i deke, imaju još jednog, virtuelnog pomoćnika koji „može da im se nađe“ kada su u nekoj nedoumici oko nege novorođenčeta. Bebbo aplikacija je savetnik, podsetnik, kalendar i svojevrsna bebina beležnica.

„Bebo (Bebbo) aplikacija je jedan interaktivni vodič za roditelje, dostupna je i za android i epl uređaje, može se preuzeti na storovima na tim uređajima, besplatna, lako dostupna i lako se njome navigira", rekla je, ispred UNICEF-a, za RTS-ovu Kliniku Nazdravlje, Jelena Zajeganović.

Aplikacijaje proizvod saradnje Gradskog zavoda za javno zdravlje i savetovališe Halo beba i UNICEF-a. Sa razvojem se počelo još 2019. godine i prethodile su druge, slične aplikacije namenjene roditeljima.

Može se koristiti i u oflajn režimu. Veza sa internetom potrebna je samo prvi put, prilikom skidanja sadržaja, i to aplikaciju čini pogodnom za putovanja. Oflajn nisu distupni jedino video-sadržaji.

„Ima ogromnu biblioteku saveta, preko 700 članaka, video-zapisa, a teme su zdravlje, ishrana, dojenje, bezbednost, učenje, igranje, i to su sve vrlo važni segmenti u prvim godinama života deteta", objasnila je.

Dodala je da je važan sadržaj Bebo aplikacije Kutak za roditelje, u kojem je moguće naći korisne informacije o upravljanju stresom, organizaciji brojnih obaveza...

Svako sete ima svoj lični profil i može se otvoriti više profila. Aplikacija je karakteristična po tome što se njen sadržaj personalizuje u odnosu na uzrast i pol deteta.

Unosom informacije, dobijaju se specifičniji saveti, a podaci se, osim na pol i uzrast odnose na težinu, visinu...

„Sadržaj su kreirali i naši i inostrani stručnjaci, naši stručnjaci koji tesno sarađuju sa savetovalištem Halo beba, tu su stručnjaci iz Udruženja pedijatara, Instituta za mentalno zdravlje, a postoje i važna partnerstva sa inostranim mrežama kao što je australijska mreža i njihova platforma za brigu o deci", naglasila je Zajeganovićeva.

Kaže da ovakva vrsta alata, u svakoj prilici, daje roditeljima mogućnost da nešto više i novo pročitaju i saznaju. Ona je i svojevrsna beležnica ali i kalendar, podsetnik, rokovnik...

Kaže da, prema istraživanjima u prethodnom periodu, oko 12 odsto roditelja, kojima je bila potrebna zdravstvena zaštita, nije iz određenih razloga nju ostvarilo, što je između ostalog i posledica opterećenosti zdravstvenog sistema.

Smatra da je aplikacija kao podsetnik posebno važna jer je u poslednje dve godine pao i procenat „rutinske vakcinacije".

Roditelji mogu da šalju i povratne informacije i daju predloge o tome šta bi aplikacija još trebalo da sadrži, a za sada ih najviše, kako Zajeganovićeva ističe, interesuju pitanja o dojenju i vakcinama.

среда, 02. април 2025.
15° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом